poniedziałek, 6 lipca 2015

Nauczka dla włosomaniaczek, czyli 4 włosowe błędy mojego życia!


Hej!
Dziś po raz pierwszy od bardzo dawna w ręce wzięłam swój laptop i przeglądnęłam folder, który wieśniacko nazwałam "FOTY", a w którym znajdują się podfoldery z każdego miesiąca moich włosomaniaczych starań. Przeglądając stare zdjęcie, czasem chwytam się za głowę, a czasem złączam swoje dłonie w uścisku aprobaty. Cóż, czasu nie cofnę, a najczęściej to przez głupie, jednorazowe błędy cierpię dość długo. Niektóre z tych błędów nawet sama sobie nie zafundowałam, więc to już nawet gruba przesada.

A w dzisiejszym poście 4 moje największe błędy, czego już na pewno nie zrobię!! I przestrzegam Was przed tym.

NR 1 -WIZYTA U FRYZJERA


"Dzień dobry, poproszę zj*banie całego mojego dotychczasowego włosomaniactwa". Tak chyba zabrzmiało to w głowie pewnej fryzjerki z Belfastu. Nie uważam o sobie, że mówię świetnie po angielsku, ale podstawowo wytłumaczyć kobiecinie, że ja poproszę ombre, tylko żeby nie ruszać odrostu i zrobić delikatne przejście z farbowanych w niefarbowane. Widocznie powiedziałam " I want shi* on my head". I tak oto powstało TO, o czym jest nawet osobna notka : TUTAJ.

NR 2 - farbowanie


Nie od dziś wiadomo, że farbowanie niszczy strukturę włosa, przyspiesza DRASTYCZNIE wypadanie włosów, "wygładza" tylko na chwilę, a największym problemem jest to, że jak już raz zaczniesz, to nie przestaniesz, bo wydaje Ci się, że kolor Twoich włosów jest mysi. Ja okropnie się pomyliłam, w ten sposób rozumując, a teraz, kiedy już w większości moje włosy są w moim naturalnym kolorze, uważam, że jest piękny, taki jaki zawsze chciałam mieć farbując.

NR 3 - zapuszczanie na siłę


Przed włosomaniactwem jakoś nie dbałam o to, czy rosną, czy nie rosną, żyły swoim życiem. Dlatego wyglądały tragicznie tak btw. I na co ta pogoń za długością, kiedy chodzi o jakość? Końcówka rozdwojona niczym gałąź, bo takie widuje często, ale podciąć nie można. Ja oczywiście nie miałam aż 5-cio krotnego rozdwojenia. Raczej maksymalnie na pół, mimo wszystko nawet kondycja włosów po rozjaśnianiu, wielokrotnym farbowaniu i cudowaniu, a ja nie poszłam po rozum do głowy. Najlepsze, co zrobiłam, to podcięłam włosy do ramion i już. Teraz niech sobie rosną, jak chcą, byle zdrowe.

NR 4 - obcinanie włosów nieostrymi nożyczkami."Super, umiem sama sobie podciąć włosy" - biere nożyczki i ciacham jak leci. To raczej nie był dobry pomysł, zwłaszcza, że dwa tygodnie po podcięciu włosy znowu go potrzebowały. Myślałam, że mam tak słabe włosy. To był błąd. Moje nożyczki ledwo cięły papier, jak miały pociąć włosa bez zmiażdżenia go? Na szczęście szybko odkryłam, w czym  tkwi problem. Może szybko, to jak na 2 lata złe określenie, ale dobre i to. Tutaj o końcówkach : KLIK. Przy okazji mozecie poczytać o tym, jak naostrzyć nożyczki w domu, bez specjalnych sprzętów: TUTAJ.

Wiem, że wiele z Was ma takie posty, proszę o zostawienie linku, jeśli jakiś przeoczyłam! :) Przepraszam za dłuuuuuuugie nieobecności - dwie prace i szkoła to jednak nie jest super luz. W miejsce szkoły nawet praca się wpieprzyła :D

14 komentarzy:

 1. Moje nozyczki tez do najostrzejszych nie naleza, ale jak przed podcieciem zmocze i naolejuje konce, wszystko idzie gladko;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze,że wyposażyłam siew dobre nożyczki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj ścinanie tępymi nożyczkami to masakra, sama to przechodziłam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Też zapuszczam włoski ale nie na siłe :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba kazdy przechodzil przez etap tepych nozyczek :D

  OdpowiedzUsuń
 6. ahh te nożyczki.. też tak robiłam. kupiłam porządne i w końcu jest spoko. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi sie strasznie szybko rozdwajają, nie wiem czemu. Mam specjalne, fryzjerskie nożyczki, a i tak jest to samo
  Zapraszam do mnie http://extinde.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja zapuszczam na siłę, chociaż mam takie dni o Boże ścinam się na krótko :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Błąd nr. 4 też wielokrotnie popełniałam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Błąd nr.2 ... doszczętnie zniszczył mi włosy :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Moim zdaniem największym wforgiem włosa jest zawsze fryzjer. Oczywiście nie każdy, ale jeśli już, to właśnie fryzjer jest pogromcą - ja od marca walcze z tym co zrobiła mi nieprofesjonalna fryzjerka, tepymi nozyczkami :(

  OdpowiedzUsuń
 12. U mnie wyjątkowo takie błędy się nie pojawiły, bo nigdy z kolorami i rozjaśnianiem nie szalałam, ale wizyta u fryzjera i nieudane cięcia też były. ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nieudana wizyta u fryzjera...skąd ja to znam :D po ostatniej takiej wróciłam do domu z płaczem :D a zapuszczanie na siłę mam już za sobą. Teraz zależy mi na ich kondycji, na przyrost nawet nie patrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Dwa ostatnie to faktycznie spore błędy :D Ale ja też mam je na swoim sumieniu ;)

  _____________________________
  simplyabouthair.com
  Blog o włosach i fryzjerstwie

  OdpowiedzUsuń